VKS PD Oil Vám přináší rostlinný olej lisovaný za studena. Naše moderní technologie má denní kapacitu zpracování až 50 tun olejnatých semen. Lisování probíhá na 2 lisech značky Reinartz, filtrace olejů se provádí na zařízení značky Amafilter. Nabízíme možnost lisování olejnin ve službě. V současné době vyrábíme nerafinovaný, chemicky neupravovaný řepkový olej lisovaný za studena s nízkým obsahem fosforu.

Řepkové expelery (hrubý protein 30 %, hrubé oleje a tuky 10 %, vláknina 11 %).

Pro více informací neváhejte kontaktovat našeho vedoucího lisovny.

Aleš Bárta (vedoucí lisovny)
+420 721 472 833
ales.barta@vkshb.cz

  1. Proč lisovaný za studena (nerafinovaný)?
  2. Nerafinovaný olej se získává lisováním rostlinných semen při nízké teplotě, díky čemuž si olej zachovává vyšší nutriční hodnoty, jemnou chuť a zlatavou barvu. Olej lisovaný za studena je vhodnější především ve studené kuchyni, například při přípravě salátů, zálivek, marinád a celkově k dochucení pokrmů je tou nejlepší volbou. V oleji zůstane uchováno maximum živin a poskytne jídlu jedinečné aroma.

  3. 100% přírodní produkt
  4. Při výrobě oleje nejsou použity žádné chemické přídavky. Olej je získáván mechanickým lisováním rostlinného semene, které se dále nijak neošetřuje. Jedná se tedy o 100% přírodní produkt, který si zachovává všechny cenné látky a vitamíny.

  5. „Panenský řepkový olej“
  6. Legislativa zná přívlastek panenský pouze ve spojení s olivovým olejem. Panenský olej musí být lisovaný za studena a je vyráběn z prvního lisu. Těmto charakteristikám odpovídá i náš řepkový olej.